⚖️ EA karşılaştırma aracı
2-4 EA'yı yan yana karşılaştırın. Her göstergede en yüksek değere sahip EA vurgulanarak gösterilir.
📋 Karşılaştırılacak EA'ları seçin (4/4)
BITCOIN COMET
★ BITCOIN COMET EA (BTCUSD H4 dual-direction trend-follow) Real MT5 8.0yr (2018.01-2025/every-tick) PF=2.77 / DD=7.1% / +1370% total / 137 trades / Sharpe 1.81 (robust across both OOS halves)
GOLD KING v3
🛡 Savunma tipi・ana güç / XAUUSD M30 ATR grid×kırılım / Gerçek 8,5 yıl PF1,91・yıllık +%29,8・maks DD%22 / 9 yıl tam galibiyet
BITCOIN GLACIER
★ BITCOIN GLACIER EA (BTCUSD D1 daily trend, low-DD quality build) Real MT5 (2018-2025) PF=2.52 / DD=4.8% / +56% / 44 trades. Same engine as COMET on the daily TF = half the DD, higher PF, conservative. Robust across both OOS halves.
MEGAMAX DON EURJPY
🔥 USDJPY H1 Donchian trailing / 9,4 yıl gerçek Exness +%133,4 / PF1,44 / maks DD%6,2 / EURJPY ve GBPJPY destekli
| Gösterge | BITCOIN COMET | GOLD KING v3 | BITCOIN GLACIER | MEGAMAX DON EURJPY |
|---|---|---|---|---|
| PF (Profit Factor)Toplam kâr ÷ toplam zarar. 1,5 ve üzeri önerilir | 🏆2.77 | 1.91 | 2.52 | 1.49 |
| Yıllık getiri (CAGR/basit %)Yıllık getiri (gösterim 10 yıllık BT'den hesaplanır) | 🏆+39.9% | +29.8% | +5.7% | +6.1% |
| Maksimum DDHesabın maksimum düşüş oranı (küçük olan daha iyidir) | 7.09% | 22.10% | 🏆4.84% | 6.01% |
| Kazanma oranı | 🏆40.1% | 33.8% | 34.1% | 25.0% |
| Yıllık işlem sayısıYıl başına işlem sayısı | 137kez | 275kez | 44kez | 🏆312kez |
| Calmar (yıllık getiri ÷ DD)Riske göre ayarlı getiri (büyük olan daha iyidir) | 🏆5.63 | 1.35 | 1.18 | 1.01 |
| 10 yıllık basit faiz tahmini ($670 başlangıç) | 🏆$49,200 | $39,800 | $15,700 | $11,800 |
| 10 yıllık bileşik faiz tahmini ($670 başlangıç) | 🏆$287,700 | $135,600 | $17,500 | $11,960 |
💡 Karşılaştırma sonucu özeti
- PF (Profit Factor):BITCOIN COMET (BTCUSD)
- Yıllık getiri (CAGR/basit %):BITCOIN COMET (BTCUSD)
- Maksimum DD:BITCOIN GLACIER (BTCUSD)
- Kazanma oranı:BITCOIN COMET (BTCUSD)
- Yıllık işlem sayısı:MEGAMAX DON EURJPY (EURJPY)
- Calmar (yıllık getiri ÷ DD):BITCOIN COMET (BTCUSD)
- 10 yıllık basit faiz tahmini ($670 başlangıç):BITCOIN COMET (BTCUSD)
- 10 yıllık bileşik faiz tahmini ($670 başlangıç):BITCOIN COMET (BTCUSD)